Ako zladiť gumáky s oblečením, aby sme vyzerali módne?

Gumáky – odkiaľ sa vzali?

Vzor gumákov, ako ich poznáme dnes, pochádza ešte z čias 1. Svetovej vojny. Britská značka vytvorila model založený na dávno známych Wellingotonoch. Tieto gumáky boli vyrobené z gumy, mali vysokú a úzku sáru a nízku podrážku. Vďaka skvelej ochrane pred blatom sa okamžite stali obľúbenou pracovnou obuvou.

Móda na nosenie gumákov

Nosenie gumákov ako súčasť každodenného oblečenia sa stalo módnym, keď ich začali nosiť známe osobnosti. Prelomovým momentom bol rok 2005, keď si ich na hudobný festival obula Kate Moss. Vtedy záujem o gumáky ako aj ich predaj enormne narástli a chceli ich mať ženy po celom svete. Odvtedy bolo vytvorených veľa rôznych modelov a farieb gumákov a záujem o ne neklesá. Majú veľa výhod, okrem tej ochrannej sú takisto pohodlné a hodia sa takmer ku všetkému.

Kto by sa mal vyhýbať noseniu gumákov?

Gumáky, hoci sa hodia takmer každému, nevyzerajú dobre u nízkych ľudí, pretože opticky skracujú nohy.

S akým oblečením vyzerajú gumáky najlepšie?

Pokiaľ ide o gumáky, máme veľa možností, čo si k nim obliecť. Môžeme ich kombinovať s legínami, úzkymi džínsami, šortkami a dokonca mini sukňami. Dobre však budú vyzerať aj s tenkými šatami. Rôzne strihy nohavíc taktiež vyzerajú dobre s gumákmi, ak si ich zakasáme dovnútra. Mali by sme však pamätať na to, že gumáky nie sú tou správnou voľbou na večerné spoločenské stretnutia. Existuje však spôsob ako im dodať elegantnejší vzhľad, v prípade, že ich skombinujeme so sakom kvalitného strihu.

Aké gumáky máme na výber?

Gumáky môžeme rozdeliť na niekoľko skupín podľa strihu, vzoru a farieb. Medzi najobľúbenejšie typy patria modely :

1. Klasické dámske gumáky

Klasické modely sú dostupné v rôznych farbách a hodia sa takmer ku všetkému. Sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú jednofarebné, univerzálne gumáky hodiace sa na mnohé príležitosti.

2. Dámske nízke gumáky

Ideálna voľba pre dámy, ktoré hľadajú módny model gumákov, ktorý bude pekne vyzerať a súčasne bude plniť ochrannú funkciu. Nízke gumáky sú veľmi podobné dávno známym čižmičkám. Ak si vyberieme model s rôznymi farbami a vzormi, môžeme vytvoriť originálny a pútavý prvok outfitu.

3. Dámske farebné gumáky

Farebné dámske gumáky sú skvelé na zlepšenie nálady aj v najpochmúrnejší deň. Hodia sa všetkým, ktorí nemajú radi nudu a radi vyniknú v dave.

4. Dámske šnurovacie gumáky

Šnurovacie gumáky sú topánky, ktoré sa skvele hodia v prípade, že sa nám znudili klasické modely. Ide o módne a praktické riešenie, ktoré sa bude hodiť na mnohé príležitosti.

 

 

Pridaj komentár